Hjemme hos Hege og Andreas
Fra gammelt og upraktisk - til et kjøkken vi elsker
Da vi kjøpte huset vårt, visste vi at kjøkkenet trengte en oppgradering. Det var gammelt og ganske lite, og vi ønsket oss en mer åpen og funksjonell løsning. Etter å ha sett på flere leverandører falt valget på Huseby – og vi kunne ikke vært mer fornøyd, forteller Andreas og Hege Tunheim.


Fra idé til virkelighet
Vi hadde noen tanker om hva vi ønsket oss, men det var først da vi fikk hjelp av interiørselger Marita Krumsvik hos Huseby Kjøkkenstudio Forus i Sandnes, at kjøkkenet virkelig begynte å ta form.
Hun lyttet til våre behov, tegnet opp ulike forslag og viste oss hvordan de forskjellige løsningene ville fungere i rommet. Det gjorde det så mye enklere å ta de riktige valgene!
Spesielt glad er vi for tipset om å ha kjøkkenøy med overheng – det har vist seg å være en utrolig praktisk løsning!
Kjøkkenøya har blitt et naturlig samlingspunkt – perfekt til matlaging, spising og til og med lekser! At den har skap på begge sider, gjør oppbevaringsmulighetene enda bedre.
Gjennomtenkte materialvalg
Materialvalgene var en viktig del av prosessen, og paret fikk god veiledning til å velge løsninger som passet deres behov.
Underveis i prosessen fikk vi mange gode råd.
Det vi liker aller best med vårt nye kjøkken, er kombinasjonen av design og funksjonalitet. Vi elsker fargene og stilen, og ikke minst hvor godt vi har fått utnyttet plassen.
Vi valgte benkeplate i kompositt, som gjør at vi kunne ha vask og platetopp planlimt. – Planlimt vask og platetopp var også noe vi aldri ville droppet når vi ser hvor pent og funksjonelt det er i hverdagen, forteller Andreas. Dette gir en stilren finish og gjør renholdet enklere.




Garderoben som matcher hjemmet
Det unge paret hadde først kjøpt garderobeskap fra en annen leverandør, men de var verken tilpasset husets løsninger eller deres behov. Etter en stund innså Hege og Andreas at de måtte finne en bedre løsning.
– Vi tok derfor kontakt med Marita igjen, og hun tegnet opp flere forslag til en skreddersydd garderobe som både skulle være estetisk tiltalende og funksjonell. Det gjorde hele forskjellen!
Den nye garderoben står nå i perfekt harmoni med kjøkkenet og resten av interiøret, og vi har fått en løsning som både ser bra ut og utnytter plassen maksimalt. Det har virkelig vist oss hvor stor forskjell det gjør å gå for kvalitet og gjennomtenkte løsninger, forteller Hege.
Hege og Andreas beste råd til deg som skal pusse opp kjøkkenet:
- Vårt viktigste tips til deg som skal pusse opp eller bygge nytt kjøkken er: Tenk langsiktig!
- Gå for løsninger du vil være fornøyd med i mange år fremover. Og om du vurdere planlimt vask og platetopp – bare gjør det!
- Lag en kjøkkenøy med flere funksjoner. Vi bruker vår til spisebord og har godt med oppbevaring på begge sider av øya!
Materialbeskrivelse:
Kjøkken: Kløver i standard farge Soothing Beige | Benkeplate – Marazzi i fargen Altissimo Satin, levert av Bryne Steinindustri | Grep207, Håndtak skål 15/64 Mes/Pol | Hvitevarer fra AEG | Stekeovn fra SMEG
Garderobe: Kløver i standard farge Soothing Beige | Benkeplate fra Foss i utførelse BP2536 India White
Prosjektet er levert av Huseby Kjøkkenstudio Forus
Digitalt eller i butikk
Relaterte artikler

Tvillingene Roy og Ronny
I Husebys lakkavdeling finner du et unikt radarpar: tvillingene Roy og Ronny Hvam. Med over 30 års erfaring har de lakkert en god del kjøkken for Huseby.

Årets fargetrender 2025
Fra motebransjen til interiørverden har paletten utviklet seg fra myke beige og naturtoner til dypere og fyldigere nyanser.

Årets kjøkkentrender 2025
Årets kjøkkentrender tar designet fra det minimalistiske til det karakterfulle – til et kjøkken fullt av personlighet.